(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Psi / Jak si poradit s projevy psí agresivity?

Jak si poradit s projevy psí agresivity?

S agresivním psem se již mnoho z nás někdy setkalo, ať už ve filmu nebo v přímém kontaktu. Agresivní projevy psa jsou velmi nebezpečné a mají mnoho příčin. Druhů psí agresivity můžeme rozlišit mnoho a nemusí se vždy jednat o předchozí chybu ve výchově. V dnešním článku se dozvíte o některých typech agresivity a o tom, jak s nimi pracovat.

Jaké druhy agresivity známe?

Pes může být agresivní z mnoha důvodů a vy sami byste se měli snažit o rozeznávání signálů, které vedou k agresi. Zkuste si všímat souvislosti dané si situace s okolním prostředí, lidmi, apod. Pokud se pes projeví agresivně, měli byste ihned zasáhnout a začít tento problém řešit, aby se pes nestával stále více agresivnějším. Důležité však je, abyste ho netrestali za varovné signály, které ukazují na blížící se útok, jelikož pro příště byste ani těmito signály nemuseli být varováni. Především se vyhněte agresi vůči psu či strachu a poraďte se s nejbližším kynologem, veterinárním etologem a etopedem.

Agresivita obranná

Tuto agresivitu můžete vidět u psů pocházejících z útulku. Pes nemůže utéct z prostředí, které vnímá jako nebezpečné a chce bránit proti lidem, kteří ho ohrožují. Pes se staví do přikrčeného postoje, uši přitisknuté k hlavě a cení na vás zuby. Tímto postojem vám dává pes najevo, že se bude bránit. Psa je potřeba ochočit a získat si jeho důvěru.mad_dog

Agresivita vůči ostatním psům

Důvodem této agrese je nedostatečná či nulová socializace psa s ostatními psy ve štěněcím věku. Velkou úlohu také sehraje respekt ke svému pánovi.

Agresivita lovecká

Tato agresivita není typickou agresivitou, ale spíše projevem loveckého pudu, který se však může projevit i vůči člověku. Pes tak reaguje na člověka ve chvílích, kdy se člověk chová jinak než je pes zvyklí (proto psi reagují na lyžaře, cyklisty a běžce).

Agresivita pro získání výhod

S tímto projevem se můžete setkat, pokud pes vykonává pro něj zajímavou a důležitou činnost, vy ho z ní vyrušíte a on se snaží demonstrovat své výsadní postavení. Tato agrese se postupem času může silně prohlubovat. Pracujte tedy se svým psem a snažte se agresi předcházet.

O Barbora

Zkuste také

Jak venčit vašeho psího miláčka po setmění a neztratit ho z dohledu? Rozzařte ho světelným obojkem

Češi jsou vyhlášeným národem pejskařů, přičemž se chlubí více než dvěma a půl miliony těchto …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *