(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Teraristika / Začínající chovatele plazů jistí agama vousatá

Začínající chovatele plazů jistí agama vousatá

Pokud vás také fascinuje svět teraristiky, plazů suchozemských i vodních, popřípadě hmyzu, pak jste na správné adrese. Dnes si povíme něco o tom, jak s teraristikou vůbec začít, a který kamarád se do vašeho prvního terária hodí nejvíce.

První kroky na cestě k teraristice

Nikde není přesně stanoveno, jakými kroky byste se měli na začátku svých chovatelských snah řídit. Všeobecně se však doporučuje pořídit si terárium. Terárium je vhodné koupit jako celý sestavený komplet, který vám zaručí, že jeho obyvatel bude mít ty nejlepší podmínky pro život. Po částech kupovaná terária nemusí plnit svou funkci tak dobře, a navíc je zde vždy možnost, že jednotlivé díly, které do sebe ne tak dobře zapadají, umožní našemu novému kamarádovi, aby se podíval dál, než mu terárium dovoluje. A to by pak nemuselo být vůbec příjemné pro vás, ale ani pro něj.

pogona_vitticeps_dvur_zoo_1

Jaké zvíře si pořídit?

Nikde také není psáno, s jakým zvířátkem musíte začít. Někteří začátečníci startují například i na náročnějším chameleonovi a jsou schopni jej bez jakéhokoliv problému odchovat. My ovšem radíme pro začátek se trochu více držet při zemi a pořídit si například agamu vousatou, která je pro start naprosto ideální, už jen proto, že nedorůstá více jak 30 centimetrů délky, takže na ní nepotřebujete povolení k chovu.

Pořiďte si agamu

Agama vousatá je velice přátelský tvor, který si dokáže na lidskou ruku přivyknout velmi rychle. Navíc je velmi nenáročná a její chov je snadný. Nejedná se však o žádného klacíka, co se jen neustále schovává kdesi v koutě. Tento tvor je svým vzhledem nadmíru zajímavý, a pokud mu vytvoříte ty správné podmínky, bude také velice čilý. Pro tento druh plazu se navíc dělají speciální terária přímo na míru, ve kterých bude agama jako v ráji a nebude jí chybět zhola nic. Proto neváhejte a pusťte se do chovu, pokud je to váš dlouhodobý sen, nic vám nebrání.

 

O Barbora

Zkuste také

Seznamte se s jedinečným ještěrem chameleonem jemenským

Chameleon jemenský je jedním z druhů velkého chameleona, který je svým původem z Jemenu a Saúdské Arábie. …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *