(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Kočky / Péče o kočku pro začátečníky

Péče o kočku pro začátečníky

Plánujete pořízení kočičky? A bude pro vás tato zkušenost naprosto nová? Potom byste měli znát několik základních bodů týkajících se péče o kočku. Nejde pouze o základní rady a typy v péči o kočku, ale především o to, abyste si před pořízením kočky rozmysleli, zda jste na tento krok určitě připraveni a máte dostatek času, trpělivosti a finančních prostředků.

Před pořízením koťátka

Než si koťátko či starší kočku pořídíte, měli byste si rozmyslet několik zásadních věcí.

  1. Zda si uvědomujete, že vás kočka nebude zcela poslouchat a bude pro vaší rodinu spíše dalším členem domácnosti než poslušným tvorem.
  2. Zvládnete kočičí osobnost, tedy lehkou tvrdohlavost, samolibost, avšak také lásku a péči, kterou kočka vyžaduje.
  3. Pokud budete pryč, má se o kočičku kdo postarat.
  4. Máte dostatek finančních prostředků.
  5. Máte dostatek času, tzv. že i kočka není ráda sama doma a po celém osamoceném dopoledni, bude potřebovat vaši přítomnost.
  6. Nikdo z rodiny není alergik.
  7. Možnost případných onemocnění kočky.

Pokud si na všechny tyto otázky dokážete jasně odpovědět, tak byste měli mít poměrně jednoduchou volbu, zda si kočku pořídit, nebo ne.

Péče o kočku

Kočičku na rozdíl od psa nemusíte venčit. Bude však stejně jako pes vyžadovat vaši přítomnost, lásku a péči. Péči ve smyslu hraní, dostatku potravy, vody, hraček a zázemí. Kočka bude zpočátku určitě potřebovat kočičí záchod, misky na jídlo, škrabadlo, aby neničila váš nábytek, několik hraček a kartáč na srst. Záleží také na tom, jak starou kočičku si pořídíte a na co je zvyklá. Nezapomínejte dát na stranu věci, které by mohla omylem shodit, dopřát ji dostatek kvalitního jídla a nechat ji místo na parapetu, jelikož kočky milují výhled. Nezapomínejte ani na nezbytnou péči jako je například odčervování. Kočka je svérázné zvíře, které však bez vaší péče a lásky nepřežije.

another_sleeping_kitten_-a

O Barbora

Zkuste také

Přepravka či postroj? Aneb jak cestovat s kočkou v autě bezpečně

Cestování s kočkou v autě není tak běžné jako se psem, přesto někdy potřebujete kočičího …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *