(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Teraristika / Kudlanka jako ideální volba pro chovatele začátečníky

Kudlanka jako ideální volba pro chovatele začátečníky

Kudlanka je velmi zajímavým živočichem, který není vůbec náročný na chov. Vystačí si i s větší skleněnou lahví, ale připravit jim můžete i lepší život v teráriu. Kudlanky sice nepotřebují ke svému životu příliš mnoho prostoru, ale čím více jim ho dopřejete, tím se jim bude žít lépe. 

Zajímavá kudlanka

Po zmínce o kudlance se vám jistě vybaví zabijácké sklony, které kudlanka praktikuje na svého partnera. Ano, kudlanka po kopulaci se svým partnerem přesedlává na večeři a začíná svůj protějšek požírat. Většinou mu nejdříve ukousne hlavu, již během kopulace a následně jako svačinu slupne zbytek jeho těla. Toto kudlanky však většinou dělají, protože je tíží nedostatek potravy.

Jak je to s chovem?

Kudlanka není náročná na chov. Záleží také na tom, jaký druh a jaké velikosti si vyberete. Kudlanka totiž nemusí být pouze malým tvorem. Pořídit si můžete kudlanku v rozmezí od 1 cm až po 20 cm. Mezi nejběžněji chované kudlanky patří kudlanka karolínská, africká kudlanka dravá, různobarevná či přilbová.

Připravte kudlance insektárium

V tomto směru záleží především na tom, jak velkou kudlanku jste si pořídili. Kudlance můžete připravit prosklené insektárium, které ji dopřeje více životního prostoru. Pro vás je to také výhoda, jelikož můžete kudlanku pozorovat. Důležité je, aby bylo insektárium dostatečně vysoké. A jak správně kudlanku ubytovat? Nádoba či insektárium, ve kterém bude kudlanka žít by mělo být vždy minimálně větší než výška kudlanky. Horní část by měla být opatřena materiálem dobře propouštějící vzduch. Uvnitř insektária nesmí chybět větvičky, které slouží kudlance k lezení. Dobré je je rozmístit vertikálně, ale i našikmo. Co je důležité, je pravidelné rosení insektária, jelikož kudlanka neumí sama pít z nádoby. Zajistěte kudlance také dostatek světla a teplotu kolem 25 stupňů Celsia.

Potrava

Jelikož kudlanka sní vše, co se v jejím okolí hýbe, měla by se chovat samostatně. Krmit ji můžete různými druhy hmyzu, který nepřesahuje šestinu délky kudlanky, a larev. Podle velikosti kudlanky ji krmte mšicemi, octomilkami či malými cvrčky, větší dospělé kudlanky krmte i větším hmyzem.

O Barbora

Zkuste také

Jak si ochočit osmáka degu?

V předešlém článku jste se dozvěděli základní informace o chovu osmáka degu. Dnes se zaměříme …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *