(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Psi / Jaké hrozby číhají na vaše psa na podzim?

Jaké hrozby číhají na vaše psa na podzim?

Chladné počasí, časté deště a vítr přichází s podzimem a tyto změny se nedotýkají pouze nás, ale i našich čtyřnohých přátel. Podívejte se dnes s námi na to, jaká rizika čekají na vašeho psa během podzimního období. Včasná prevence může být lepší volbou než následná drahá léčba. 

I psi se mohou nachladit

Riziko nachlazení se týká i vašeho pejska. Rychle se ochlazuje, všude je vlhko a přichází i první mrazíky. Náchylnější k nastydnutí jsou menší psí plemena, starší psi a štěňátka. Stačí, když jste na příliš dlouhé procházce, pes může zmoknout, prostydne a nachlazení je na světě. Přichází příznaky, které jsou velmi podobné jako u lidí. Psa trápí kašel, rýma, teploty a únava. Psa byste měli držet v teple, dopřát mu odpočinek, popřípadě sirup proti kašli a vitamíny. Pokud jde o závažnější onemocnění, navštivte veterináře, který může doporučit i užívání antibiotik. Doporučujeme chránit vašeho psa před nachlazením již preventivně v podobě kratších procházek, ochranné vesty či oblečku.

Parazité útočí

Ani na podzim nezanedbávejte péči s pomocí antiparazitárních přípravků, ať už jde o spreje, šampony, obojky či repelenty. I na podzim se totiž o pozornost hlásí klíšťata a blechy, která jsou rizikem pro psy žijící převážně venku. Dostatečnou prevencí se také vyhnete riziku přenesu onemocnění, které parazité mohou přenášet.

Pozor na osiny!

Na podzim mohou psi pěkně potrápit také osiny, malá semínka trávy, která se jim zabodávají do tlapek a kůže. Právě díky jejich malým rozměrům se snadno zapichují do pokožky. Psi se poté na místech, kde je osiny svědí, škrábou a poškozují si pokožku. Vznikají ranky, které se špatně hojí a v kombinaci s vlhkem se mohou z těchto malých ranek vyklubat akutní záněty kůže. Pokud se váš pes bude příliš škrábat na jednom místě a vykusovat si stále něco z kůže, prohlédněte ho a pomozte mu s balzámem, který dokáže osiny z kůže vypudit. 

O Barbora

Zkuste také

Jak venčit vašeho psího miláčka po setmění a neztratit ho z dohledu? Rozzařte ho světelným obojkem

Češi jsou vyhlášeným národem pejskařů, přičemž se chlubí více než dvěma a půl miliony těchto …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *