(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Kočky / Kočičí hraní aneb jaké hračky mají kočky rády

Kočičí hraní aneb jaké hračky mají kočky rády

Pořizujete si do své rodiny koťátko? Koťátka i velké kočky milují hraní a řádí s nejrůznějšími hračkami, zvláště pokud jsou celý den doma. Věnujte svému koťátku i kočkám svůj čas a hrajte si s nimi. Unavíte je, zlepšíte jim náladu a rozveselíte jim život. 

Hračky a hraní

Hraní pro kočku neznamená jen zábavu, ale u kočky, která je celý den doma, je hraní vybitím energie a přísunem dobré nálady či únavy, která přichází po hraní. Vyberte vaší kočce vhodné hračky, než abyste čekali na to, že si je kočka doma vybere sama a zničí vám nábytek. Trh s kočičími hračkami nabízí velkolepý výběr hraček.

Co by vám doma nemělo chybět?

Kočky milují nejrůznější prolézačky a především výhled. Pokud máte doma temperamentní a velmi aktivní kočku, pořiďte jí nejrůznější tunely, domečky, prolézačky a škrabadla, kterými chráníte ve svém bytě nábytek a koberce, které by jinak posloužili kočce jako hračka.

Jakou hračku vybrat?

Vaši kočku jistě zaujmou škádlítka, která jsou podobná proutku, na kterém je na konci připevněn provázek, peříčka, plyšové hračky, apod. S touto hračkou kočku škádlíte a můžete s ní běhat po celém bytě. Tuto hračku mají kočky velmi rády, ale důležité je, aby byla pevná, jinak ji kočky brzy zničí. Klasikou jsou nejrůznější balonky a míčky, které bývají plněny menšími rolničkami, které svým zvukem kočky vyprovokovávají.

Vyrábějte, přemýšlejte

I vlastnoručně vyrobené hračky udělají vašim kočkám velkou radost. Pokud máte na zahrádce bylinku zvanou šanta kočičí nebo kozlík lékařský, nasušte ji a naplňte s ní doma vyrobený pytlíček z látky. Šanta a kozlík mají na kočku jemně utlumující účinky a kočky se v ní dokáží válet i několik minut, ovlivňuje jejich smyslové vnímání a omámí je. Při pořizování a vyrábění hračky dbejte především na bezpečnost.

O Barbora

Zkuste také

Přepravka či postroj? Aneb jak cestovat s kočkou v autě bezpečně

Cestování s kočkou v autě není tak běžné jako se psem, přesto někdy potřebujete kočičího …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *