(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Novinky / Krmivo pro psy je třeba nakupovat přímo na míru

Krmivo pro psy je třeba nakupovat přímo na míru

Každý, kdo vlastní čtyřnohého miláčka, mu chce dopřát to nejlepší. A to se týká zejména stravy, která by měla být jednak vyvážená, a jednak by měla odpovídat stáří, velikosti a rase psa. Nevhodná volba krmiva či nesprávné dávkování totiž může způsobovat zdravotní a růstové potíže.

Základní pravidla

V prvé řadě je vhodné se rozhodnout, jaký druh krmiva budete vašemu psovi podávat. Buď můžete sáhnout po pohodlném dávkování granulí a masových konzerv, nebo budete vařit stravu domácí. Její výhodou je vysoká kvalita krmiva díky použitým surovinám. Nevýhoda spočívá ve značné časové náročnosti. Pokud se zaměříme na granule, jejich složení je rozděleno dle věku psa, neboť každá věková skupina potřebuje jiné nutriční látky. Velikost granulí je odstupňována podle plemena psů. Z toho důvodu na nich najdeme označení S, M nebo L, které je totožné s označením velikosti oblečení.

Co podávat štěňatům

Správná volba krmiva ve štěněcím věku je velice důležitá, neboť určuje zdravý vývoj a růst psa. Kvalitní granule pro štěňata obsahují zdraví prospěšné látky glukosamin sulfát a chondroitin, které podporují vývoj opěrného aparátu, čímž jsou kosti, klouby a vazy. Z vitamínů jsou nejdůležitější vitamín C, A a E, doplněné Omega 3 a Omega 6 kyselinami. Štěňatům je možné podávat granule nejlépe z drůbežího masa, jehož obsah je min. 34 %. Na granule mohou štěňata přejít ihned po odstavení a konzumují je až do věku 12–24 měsíců. Na granule pro dospělé psy je zvykejte postupně.

Dospělý věk psa

Granule pro dospělého psa vybíráme dle velikosti plemene a jeho aktivity. I v tomto krmivu by neměly chybět výše jmenované výživné látky v optimálním poměru. Eliminují totiž stárnutí organismu a vznik nádorových onemocnění. Prémiové granule poznáte podle dávkování. Čím je krmivo kvalitnější a nutričně vydatnější, tím menší je doporučené denní dávkování. V dospělosti psa, která se pohybuje od 2 do 9 let, můžete podávat granule s obsahem kuřecího, jehněčího, krůtího či rybího masa.

Lehce stravitelné granule pro psí seniory

Krmivo pro psy seniory začněte podávat kolem 10. roku věku zvířete, u velkých ras mnohem dříve. Granule pro seniory jsou uzpůsobené pro citlivé zažívání starších psů, zároveň potlačují vznik zubního kamene a s tím související viklání zubů. Glukosamin sulfát a chondroitin udržují správnou hybnost, L-karnitin a taurin podporují dobrou kondici a srdeční činnost. V tomto věku jsou nejstravitelnější granule s vysokým podílem kuřecího a krůtího masa.

Pes alergik

Samostatnou kategorií je hypoalergenní krmivo, jež je určeno všem psům trpícím intolerancí či alergií na nejrůznější potravinové složky. Receptury těchto hypoalergenních granulí neobsahují obiloviny.

O Jan Neckář

Zkuste také

Zapojte se do ochrany životního prostředí a profitujte z toho i vy

Eko-friendly přístup šetrný k životnímu prostředí doslova hýbe všemi vyspělými státy. Každý je vyzýván k …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *