(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Psi / Podzimní nástrahy, které čekají na vašeho psa. Chraňte ho již preventivně

Podzimní nástrahy, které čekají na vašeho psa. Chraňte ho již preventivně

I během podzimního období čeká na vaše čtyřnohého člena rodiny řada rizikových nástrah. Jaké to jsou a co byste na podzim neměli v péči o psa podcenit? 

Nachlazení

Během podzimního období si s pejskem dále dopřáváte delší procházky. Myslet byste však měli na to, že stejně jako se změna ročního období dotýká nás, stejně se dotýká i našich čtyřnohých členů rodiny. Podobně jako my mohou podlehnout nachlazení také váš pes. Příčinou mohou být změny počasí, přicházející přízemní mrazíky, déšť a vítr. U psa jsou projevy nachlazení také velmi blízké těm, které prožíváme my. Jedná se o kašel, rýmu a teplotu. Preventivně jej můžete chránit tím, že si budete dopřávat kratší procházky či mu pořídíte kvalitní obleček či vestu. Ideální především pro menší plemena.

Podzimní kašel

Psy může během podzimu potkat také tzv. psincový či kotcový kašel. Jedná se o akutní onemocnění horních cest dýchacích. To se projevuje záchvatovitým suchým kašlem a projevy dávení, podobně jako kdyby pes spolkl kost. Za nemocí mohou stát viry a bakterie a postihuje psy především na jaře a podzim. Proti kašli se mohou psi nechat očkovat.

Starší psi

Podzim a zima dává zabrat i starším pejskům, jelikož chladné počasí nepřispívá ani k chronickým potížím, bolestem kloubů či artróze. Dopřávejte proto starším psům léky, které podporují regeneraci chrupavky. Poraďte se také se svým veterinářem, jak pejskovi pomoci.

Osiny

Podzimním problémem mohou být také tzv. osiny, malá semínka trávy, která na první pohled takřka nevidíte. Osiny se však snadno zapíchnou do kůže, přičemž pes si toto místo snadno rozškrábe a vytvoří si zanícené bolestivé místo. Pokud si všimnete, že se pes stále škrábe na jednom místě, řádně jej prohlédněte a myslete na to, že se může jednat právě o osinu zapíchnutou v kůži.

O Barbora

Zkuste také

Jak venčit vašeho psího miláčka po setmění a neztratit ho z dohledu? Rozzařte ho světelným obojkem

Češi jsou vyhlášeným národem pejskařů, přičemž se chlubí více než dvěma a půl miliony těchto …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *