(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Kočky / Přepravka či postroj? Aneb jak cestovat s kočkou v autě bezpečně

Přepravka či postroj? Aneb jak cestovat s kočkou v autě bezpečně

Cestování s kočkou v autě není tak běžné jako se psem, přesto někdy potřebujete kočičího člena rodiny dovézt k veterináři či převézt k vašim známým. Jaká opatření tedy můžete udělat, aby byla přeprava kočky autem bezpečná pro vás i pro ni samotnou?

Myslete na bezpečnost

Zajímat se o to, jak kočku převážet autem, je důležité z hlediska její, ale i vaší bezpečnosti. Nijak nezabezpečená kočka pro vás totiž může být velmi nebezpečnou, a to nejen během jízdy, kdy se vám může všude plést, ale i při nehodě. Hrozí zde riziko, že kočka osobám na předních sedačkách může zlomit vaz.

Už od koťátka

Kočky jízdu v autě příliš dobře nesnášejí. Pokud tedy již při pořízení koťátka víte, že jej v budoucnu jako dospělou kočku budete vozit občas autem, třeba na chalupu či chatu, zvykejte jej na pobyt v autě a přepravce již od útlého věku. Vyhnete se tak řadě nepříjemnost v budoucnu a kočce ušetříte notnou dávku stresu.

Jídlo před

Pokud plánujete delší cestu, nekrmte kočku, ani ji příliš nedopřávejte vody v den cesty. Den předem byste ji neměli ani krmit projímavou stravou. I kočkám se totiž v autě může udělat špatně.

Přepravka

K převozu kočky autem se nejvíce hodí přepravka určená k převozu kočky. V nabídce zverimexů jich najdete opravdu mnoho druhů, v různých designech. Přepravka by měla být pohodlná, vzdušná a dobře omyvatelná. Přepravka se převáží v kufru automobilu či na zadních sedačkách, ale je potřeba ji vždy upevnit s pomocí bezpečnostního pásu.

Postroj?

Druhou možností je převážení kočky v autě s pomocí postroje, který se dá připevnit podobně jako pás. Kočka je tedy během jízdy připoutaná. Na tento způsob přepravy by však již kočička měla býti zvyklá, aby vám v automobilu.

O Barbora

Zkuste také

Odpočívadlo pro kočky pro nás byla nutnost

Mám doma dva kocoury a nutno podotknout, že s nimi šijí všichni čerti. S manželem jsem již …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *