(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Psi / Seznamte se s bostonským teriérem

Seznamte se s bostonským teriérem

Hledáte do své rodiny nového čtyřnohého přítele? A rozmýšlíte se, jaké plemeno je pro vás to pravé? Dnes si povíme to nejdůležitější o bostonském teriérovi, který vyniká svou inteligencí a krásným pohledem, který okouzlí nejednoho majitele, třeba takto zapůsobí i na vás.

Bostonský teriér je jedno z mála plemen pocházejících z USA. Plemeno je to velice živé, inteligentní, kurážné a nepříliš náročné.

Něco málo o historii

Původně byl bostonský teriér šlechtěn pro zápasy psů. Tento „sport“ byl v 19. století rozšířen především do Bostonu a okolí. Někdejší bostonští teriéři vznikali křížením buldoků a bulteriérů, ale později byl chov podstatně změněn a ovlivněn také francouzským buldočkem. V roce 1891 požádal bostonský klub chovatelů amerických bulteriérů o uznání plemene s navrhovaným jménem Bull Terrier, žádost však nebyla přijata a jeho jméno muselo být změněno. Tak vznikl v roce 1893 bostonský teriér. Od té doby patří bostonští teriéři v USA k nejpopulárnějším plemenům, jak na výstavách, tak v domácnostech. V menší míře jsou také oblíbeni v Británii, Kanadě a Austrálii.

Bea_Boston_Terrier

Povaha a anatomie

Bostonský teriér je inteligentní, prudký, ale něžný pes, který nemá nic z agresivity svých předků. Plemeno se dělí do tří váhových tříd. Lehká váha je do 6,8 kg, střední je od 6,8-9,1 kg a těžká váha je od 9,1-11,4 kg. Jeho váha by tedy neměla překročit 12 kg. Bostonský teriér má krátké a jemné chlupy, které tvoří jemnou a lesklou srst. Tělo má teriér, pokud mu dopřáváte časté procházky, svalnaté a kompaktní s širokým hrudníkem. Typické jsou pro bostonského teriéra velké, tmavé oči, díky kterým mu odpustíte nejednu rozcupovanou hračku.

O Barbora

Zkuste také

Jak venčit vašeho psího miláčka po setmění a neztratit ho z dohledu? Rozzařte ho světelným obojkem

Češi jsou vyhlášeným národem pejskařů, přičemž se chlubí více než dvěma a půl miliony těchto …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *