(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Psi / Co vše byste měli promyslet před pořízením štěněte?

Co vše byste měli promyslet před pořízením štěněte?

Rádi byste si pořídili pejska? Nezapomínejte na to, že pořízení psa by nemělo tát na unáhleném rozhodnutí a o pořízení nového člena byste měli náležitě přemýšlet, a to nejen pro vaše dobro, ale také jeho. Co vše tedy promyslet před pořízením štěněte?

Čas

Základním kritériem pro výběr psa je váš čas. Máte opravdu dostatek času, abyste se mohli novému členu rodiny věnovat? Chodit s ním na pravidelné procházky, věnovat se jeho péči a být s ním? Pes je tvorem společenským a špatně snáší případnou samotu. Právě to, kolik času mu můžete věnovat by mělo rozhodnout o tom, jaké plemeno psa si pořídíte, či zda si psa vůbec pořídíte.

Plemeno

Mnohé rodiny dělají často chybu v tom, že si psa vybírají na základě toho, jak plemeno vypadá. Plemeno však není charakteristické jen svou fyzickou stavbou, ale také vlastnostmi a charakterem. Každé plemeno je totiž velmi odlišné. Například zlatí retrívři jsou vyloženě rodinným plemenem, které je klidnější a dobře snáší děti, naopak Jack Russel teriér je spíše aktivním svérázem, který potřebuje dostatek pohybu a dobře vedenou výchovu. Přečtěte si proto před pořízením štěněte také podrobnosti týkající se plemene.

Finance

Rozhodujícím činitelem jsou také finance. Můžete pejskovi vyhradit část svých financí? Týká se to především nákupu granulí, pamlsků, vybavení, péče o srst, ale také očkování a péče u veterináře. I finance mohou být v tomto případě rozhodujícím činitelem.

Prostor

Máte pro psa dostatečný prostor? Pokud budete bydlet v rodinném domě s velkou zahradou, budete mít pravděpodobně jiné možnosti než osoby, které bydlí v panelovém domě uprostřed města. Popřemýšlejte i nad touto skutečností.

Aktivita

Nutné je myslet také na aktivnost daného plemena. Milujete sport, turistiku a výlety? Pořiďte si aktivní plemeno, které veškeré aktivity podnikne s vámi. Trávíte čas raději v klidu na zahradě či doma u televize? Zvolte si klidnější plemeno, kterému budou vyhovovat kratší vycházky či pobyt na uzavřené zahradě.

Zdroj obrázku: https://www.flickr.com/photos/freestocks/28702114041

O Barbora

Zkuste také

Jak venčit vašeho psího miláčka po setmění a neztratit ho z dohledu? Rozzařte ho světelným obojkem

Češi jsou vyhlášeným národem pejskařů, přičemž se chlubí více než dvěma a půl miliony těchto …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *