(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Psi / Zásady zimního venčení psů

Zásady zimního venčení psů

V zimě byste vaše čtyřnohé přátele měli venčit trochu jinak než třeba v létě. V dnešním článku se podíváme na nejdůležitější zásady venčení, které byste v zimě měli dodržovat, aby pejsek vaší neznalostí zbytečně netrpěl.

Zima je tu!

V zimě byste s vaším psem měli vyrážet na kratší, za to však častější procházky. Zima je venku totiž nejen vám, ale i vašemu psovi. Při delších procházkách, zvláště pokud na to není pes zvyklý, může dojít k prochladnutí a následné nemoci. Raději psa venčete 3-4 x krát denně na 20 minut. Záleží také na tom, zda bydlíte v bytě či v domě. V tom případě stačí psa na chvíli vypustit na zahrádku. Pokud se vydáte na delší procházku, vezměte si sebou do láhve vlažnou vodu, aby žíznivý pes nejedl příliš sněhu.

Zimní opatření

Pro ochranu vašeho psího přítele zvolte oblečky či boty, které chrání psa od OLYMPUS DIGITAL CAMERA
posolených cest. I když oblečky vypadají poměrně vtipně, je to pro psy velmi potřebné, zvláště pro menší plemena, která jsou blíže k mrznoucí zemi. Snadno tak nastydnou a mohou mít problémy s močovými cestami. V dnešní době koupíte již sportovní vkusné oblečky pro malé i velké psy a módním růžovým výstřelkům se můžete vyhnout. Doporučujeme také dlouhosrstým plemenům ostříhat chlupy na tlapkách. Na ně se lepí sníh a studí psa do polštářků, navíc se v nich drží sůl. Psi si sníh vykusují, sůl je dráždí a koušou si polštářky. Často se jim poté vytvoří bolestivé rány.

Po procházce

Vždy, pokud se psem chodíte po solených cestách, doma pejskovi umyjte packy, aby ho sůl zbytečně nedráždila. Tlapky také namažte vazelínou, která tlapky chrání. Nezapomínejte psovi dopřát stravu lehce přihřátou, zvlášť v zimě, aby nejedl maso z konzervy právě vytažené z lednice. To vše ochrání vašeho psa před nemocí a vaši peněženku před případnými náklady spojenými s léčbou.

O Barbora

Zkuste také

Jak venčit vašeho psího miláčka po setmění a neztratit ho z dohledu? Rozzařte ho světelným obojkem

Češi jsou vyhlášeným národem pejskařů, přičemž se chlubí více než dvěma a půl miliony těchto …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *