(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Psi / Zásady zimního venčení psů

Zásady zimního venčení psů

V zimě byste vaše čtyřnohé přátele měli venčit trochu jinak než třeba v létě. V dnešním článku se podíváme na nejdůležitější zásady venčení, které byste v zimě měli dodržovat, aby pejsek vaší neznalostí zbytečně netrpěl.

Zima je tu!

V zimě byste s vaším psem měli vyrážet na kratší, za to však častější procházky. Zima je venku totiž nejen vám, ale i vašemu psovi. Při delších procházkách, zvláště pokud na to není pes zvyklý, může dojít k prochladnutí a následné nemoci. Raději psa venčete 3-4 x krát denně na 20 minut. Záleží také na tom, zda bydlíte v bytě či v domě. V tom případě stačí psa na chvíli vypustit na zahrádku. Pokud se vydáte na delší procházku, vezměte si sebou do láhve vlažnou vodu, aby žíznivý pes nejedl příliš sněhu.

Zimní opatření

Pro ochranu vašeho psího přítele zvolte oblečky či boty, které chrání psa od OLYMPUS DIGITAL CAMERA
posolených cest. I když oblečky vypadají poměrně vtipně, je to pro psy velmi potřebné, zvláště pro menší plemena, která jsou blíže k mrznoucí zemi. Snadno tak nastydnou a mohou mít problémy s močovými cestami. V dnešní době koupíte již sportovní vkusné oblečky pro malé i velké psy a módním růžovým výstřelkům se můžete vyhnout. Doporučujeme také dlouhosrstým plemenům ostříhat chlupy na tlapkách. Na ně se lepí sníh a studí psa do polštářků, navíc se v nich drží sůl. Psi si sníh vykusují, sůl je dráždí a koušou si polštářky. Často se jim poté vytvoří bolestivé rány.

Po procházce

Vždy, pokud se psem chodíte po solených cestách, doma pejskovi umyjte packy, aby ho sůl zbytečně nedráždila. Tlapky také namažte vazelínou, která tlapky chrání. Nezapomínejte psovi dopřát stravu lehce přihřátou, zvlášť v zimě, aby nejedl maso z konzervy právě vytažené z lednice. To vše ochrání vašeho psa před nemocí a vaši peněženku před případnými náklady spojenými s léčbou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Barbora

Zkuste také

Nepořizujte si psa jen podle vzhledu! Co vše si promyslet před pořízením nového člena rodiny

Mnoho osob dělá při pořizování nového psa jednu zásadní chybu, pořizuje jej jen podle vzhledu …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *