(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Kočky / Co možná nevíte o vašem koťátku

Co možná nevíte o vašem koťátku

Mládě od kočky je jedním z nejroztomilejších tvorů. Kouzelná kukadla, malé tlapičky, jemný kožíšek, to vše vás dokonale odzbrojí. Víte však o koťátkách vše? Dnes se podíváme na některé zajímavosti, které o koťátkách třeba ani netušíte.

Před narozením

Kočičí maminky jsou těhotné přibližně devět týdnů. Často se stává, že koťátka z jednoho vrhu mají různé otce a po narození vypadají každé úplně jinak. Geny, které kotě dědí od otce, určují, jak přátelské kotě bude. Geny převzaté od otce jsou mnohem silnější a progresivnější než ty, které kotě dědí od matky. Otcové koťátek se tudíž stávají velmi důležití a hrají nepostradatelnou roli, i když často nevíme, kdo otcem koťátek je.

Po narození

Koťátka se rodí slepá, to ví asi každý chovatel koček, ale víte také, že jsou koťátka ochuzena o další smysl, rodí se totiž i hluchá, proto je jejich pohyb tak omezen. Jejich orientaci vedou pouze doteky, vůně a teplo, které vyzařuje z kočičí matky. Oči se začínají koťátkům otevírat mezi 10 a 14 dny po narození. Všechna mají stejné zbarvení očí, tedy modré a do dvanácti týdnů získávají svou stálou barvu očí.

pexels-photo

Jak koťátko roste

Čím je koťátko starší, tím více je jeho hraní s ostatními sourozenci rozpustilejší a drsnější. Do osmi týdnů po narození už má totiž své mléčné zuby a jeho smysly se plně vyvinou až za 12 týdnů po narození. Koťata jsou většinou od matky oddělena mezi 10-12 týdnem, ale čím déle ho necháte s matkou tím lépe. Maminka ho vše naučí a její dítko bude velmi samostatné. Za dospělou kočku považujeme od jednoho roku věku života.

O Barbora

Zkuste také

Přepravka či postroj? Aneb jak cestovat s kočkou v autě bezpečně

Cestování s kočkou v autě není tak běžné jako se psem, přesto někdy potřebujete kočičího …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *