Jaro už je doslova za dveřmi a letošní rok přichází o něco rychleji než dříve. S vyššími teplotami, slunečnějšími dny dochází k tomu, že se příroda probouzí o něco rychleji, a s ní i mnohé rostliny. Pylová sezóna tak pravděpodobně přijde o něco dříve než jindy. A náležitě může potrápit nejen vás, ale i vaše čtyřnohé členy rodiny.
Psí alergie
Pravdou je, že s psí alergií to pořád není takové jako u lidí, i když se s ní veterináři v posledních několik letech setkávají stále častěji. Psi mívají často alergickou reakci na štípnutí blechou, na některé složky potravy či na pyl. Tato alergie může být pro pejska velmi nepříjemná a zatěžující.
Projevy alergie
Záleží samozřejmě na typu alergie, která pejska trápí. Často se projevuje tím, že se pejsek nadměrně drbe, a to v meziprstí, na hlavě (například ho svědí oči), ale také hrudi a břiše. Na pokožce po rozhrnutí chlupů můžete poznat zarudlá místa až boláky. K alergii na pyl se často přidružuje kýchání a slzení očí. Objevit se tedy může i zarudlá kůže na ušních boltcích či svědivý ekzém v okolí análních žláz.
Léčba
Podobně jako u lidí je i u psů alergie opravdu nepříjemná a jedná se o nerovný souboj. Vy budete muset v tomto případě pejskovi pomoci a vypozorovat, jaká travina pejskovi vadí, květina či složka stravy. Daným rostlinám je nutné se poté vyhýbat.
Léčba alergie je prováděna kortikoidy či antibiotiky, které doporučí veterinář. U pejsků se provádí kožní testy, ale čím více toho před návštěvou veterináře vypozorujete, tím lépe se mu bude určovat finální diagnóza. I u psů je možné používat homeopatika, ale musí se nasadit již měsíc před výskytem alergenu, tedy už musíte vědět, o jaký alergen se jedná. Vyhněte se především podávání lidských typů léků!